Diskuse

 

Starší diskusní příspěvky byly převedeny do archivu, který se nachází ve složce Dokumenty.

Diskusní téma: Bystřice obecně

Datum 29.08.2023

Vložil Mireček

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fraška

Odpovědět

Největší mojí neřestí je psát o lidech, kteří jsou zkorumpovaní, podvádí, lžou a kradou. Vše podloženo citacemi. Co je na tom k nepochopení?

Datum 30.08.2023

Vložil Pepa

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fraška

Odpovědět

To že jsou zkorumpovaní, podvádí, lžou a kradou je pouze ve tvé hlavě. Už to pochop. Kdyby to tak nebylo, tak by snad alespoň někdo z nich byl odsouzen a už seděl. Nebo ne ?

Datum 30.08.2023

Vložil Mireček

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fraška

Odpovědět

Ne. Zase jsi mimo s tím hloupým srovnáváním. Spousta z nich uniká. Souzeni mohou být, ale sedět nemusí. Viz Babiš.

Datum 31.08.2023

Vložil Pepa

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fraška

Odpovědět

Proto máme soudy. Naštěstí o vině či nevině nerozhodují lidé jako jsi ty. Zatím.

Datum 01.09.2023

Vložil Mireček

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fraška

Odpovědět

Já ti to neberu. Tak si počti příklady, kdy soudy rozhodly správně. Jen víc takových verdiktů.

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3510174-soud-uznal-davida-ratha-vinnym-v-druhe-vetvi-korupcni-kauzy-odsoudil-i-firmu

https://www.idnes.cz/brno/zpravy/otakar-bradac-vazba-mandat-zastupitel-stred-clen-ods.A221102_690535_brno-zpravy_mos1

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ministr-financi-ivo-svoboda-barbora-snopkova-tovarna-liberta-akciova-spolecnost-vytunelovani-korupce.A190729_132434_domaci_tho

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/byvaly-politik-ano-obvineny-z-korupce-zustava-i-po-pul-roce-ve-vazbe-soud-ho-uz-poseste-odmitl-pustit-77979

Datum 18.08.2023

Vložil Pepa

Titulek Re: Fraška

Odpovědět

Proč fraška? Protože to nedopadlo podle tvých představ?

Datum 19.08.2023

Vložil Náhodný kolemjdoucí

Titulek Re: Re: Fraška

Odpovědět

Proč se diví ten, co tak rád srovnává nesrovnatelné? Ať si to tedy hezky srovná, jak rozhodují naše skvělé soudy...

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/495141/fraska-u-soudu-s-necesanym-milenku-kriminalisty-to-bude-stat-jmeni.html

https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/sumperk-spor-o-odskodne-smrt-alena-rmotova-pad-do-vpusti-nejvyssi-soud-vraceni.A180503_399297_olomouc-zpravy_stk

https://domaci.hn.cz/c1-64457080-zmatena-soudni-znalkyne-nechtene-pomohla-svedkum-proti-rittigovi-z-jeji-vypovedi-se-stala-fraska

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/vlak-nestesti-studenka-soud-zprosteni-pozustali-obeti_1712071301_sam

https://echo24.cz/a/SbrEb/zobnoveni-pripadu-kramny-se-stala-opet-fraska

https://eurozpravy.cz/domaci/spolecnost/45592-mistopredseda-vv-bartuv-proces-je-fraska-diky-mediim

https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/potvrzeno-deset-let-pro-kozeneho-ten-se-brani-je-to-politicka-fraska_249272.html

Datum 23.08.2023

Vložil Náhodný kolemjdoucí

Titulek Re: Re: Fraška

Odpovědět

Každý, kdo se o dění v By trochu zajímá, tak ví, že ve výběrovém řízení bylo přihlášeno pár určitě schopnějších kandidátů, kteří mají patřičné vzdělání a zkušenosti s vedením lidí...
Pokud je pro vedoucího střediska na TS hlavním předpokladem pro získání pozice šlapání chodníků v Praze a řešení opileckých půtek, pak to tedy zřejmě dopadlo, jak mělo.

Datum 29.08.2023

Vložil Fraška

Titulek Re: Re: Re: Fraška

Odpovědět

Tak nebuďte slušnej, nechoďte okolo horké kaše a rovnou napište, že je to krásný příklad korupce v našem městě a městských firmách, za tolerance, přihlížení a mlčení koalice a dokonce i opozice, což nechápu, tak to rovnou mohou nechat jim. Kontrolní mechanismy nefungují. Zákon podle nich? Tím pohrdají, je to cár papíru. Prostě shrnuto a podtrženo - fraška.

Datum 01.09.2023

Vložil Pepa

Titulek Re: Re: Re: Re: Fraška

Odpovědět

Mohl bys svoji myšlenku o korupci trošku rozvést ? Alespoň kdo, koho, jak a proč korumpoval ?

Datum 01.09.2023

Vložil Fraška

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Fraška

Odpovědět

Myslím, že to mnohým co racionálně přemýšlí dochází, narozdíl od tebe. Bylo to tu několikrát zmíněno, kdo má z čeho prospěch díky komu. Tak si to najdi...

Datum 02.09.2023

Vložil Pepa

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fraška

Odpovědět

Mně to nedochází a nemůžu to najít. Mohl bys to sem dát znovu ?

Datum 02.09.2023

Vložil Fraška

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fraška

Odpovědět

Hele přečti si příspěvek od "Náhodného kolemjdoucího" ze dne 16.8.2023 a možná ti to třeba dojde. Ten, který však ze své povahy nechce znát, pochopit a slyšet, nepozná, nepochopí a neuslyší.

Datum 02.09.2023

Vložil Pepa

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fraška

Odpovědět

Datum 16.08.2023
Vložil Náhodný kolemjdoucí
Titulek Fraška
Odpovědět
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/soud-dozimetr-kauza-dohoda_2308161244_lpr

Tak tatínkem nainstalovaný nový vedoucí střediska údržby vyvázl s podmínkou...

Tak jsem to přečetl znovu, odpověď na otázky kdo, koho, jak a proč korumpoval jsem tam nenašel. Mohl bys to tedy napsat „znovu“ - kdo, koho, jak a proč korumpoval?

Datum 02.09.2023

Vložil Fraška

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fraška

Odpovědět

Už si snad děláš srandu? Máš tam jasně řečené oba aktéry... a proč? Postup "instalace" nebyl dle mého soudu úplně zcela košér.

Datum 02.09.2023

Vložil Pepa

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fraška

Odpovědět

Je to takový problém napsat kdo, koho, jak a proč korumpoval?

Datum 02.09.2023

Vložil Fraška

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fraška

Odpovědět

Je taková problém to pochopit?

Tak chronologicky...

Jde jen o náhodu nebo předem daný sled a připravený scénář?

Léto 2022 – zatýkání podezřelých v kauze „Dozimetr“, včetně obou bratrů Nemrahových, zároveň Karím končí u policie v Praze, mnozí obvinění skončili ve vazbě, Hicham zůstává v pozici vedoucího údržby největší městské firmy
Podzim 2022 – informace z bystřických kuloárů, že Hicham chce najednou skončit, přestože má do starobního důchodu poměrně daleko, a není příčina Hichamova konce a Karímova začátku náhodou ve výše uvedeném?

Zima 2023 – jsou známy neveřejné „výsledky“ nevýběrového a pro potřeby největší městské firmy zmanipulovaného řízení na pozici následovníka Hichama a jakéto překvapení, že je to právě syn jmenovaného, nemajíc žádnou kvalifikaci pro tento výkon (připomínají vám tyto čachry něco na MěÚ – správně! Podobně za záhadných okolností instalovaný bývalý místostarosta Vojta na pozici tajemníka poté, co tragicky zahynul jeho bratr a co odešla do důchodu bývalá tajemnice)?
Jaro 2023 – ve zkušební době tříměsíční až půlroční zaučování syna otcem – rekvalifikace Karíma?
Léto 2023 – Karím je na www stránkách a kontaktech firmy oficiálně uveden v pozici vedoucího údržby
Kdo v tomto výše uvedeném a popsaném non lege artis postupu nevidí evidentní „střet zájmů“, nadržování, protekci a korupci je zřejmě sám nadržený, protekční a zkorumpovaný, jinak už fakticky nevím.

Datum 04.09.2023

Vložil Pepa

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fraška

Odpovědět

Pořád nemám odpověď na otázku kdo a koho vlastně korumpoval. Nepleteš si náhodou slovo korupce a protekce ?

Datum 04.09.2023

Vložil Fraška

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fraška

Odpovědět

K tomu, abys to pochopil, musíš nejdříve pochopit význam slova korupce. Pak ti to možná vůbec docvakne.

https://www.transparency.cz/korupce-je-fenomen-ktery-provazi-lidstvo-od-pocatku/

Definice korupce
Korupci (latinsky corrumpere = kazit, nalomit, oslabit, znetvořit, podplatit) je možno charakterizovat jako zneužití postavení, které je spojeno s porušením principu nestrannosti při rozhodování. Je motivováno snahou po materiálním zisku nebo získání jiných výhod.

Korupci běžně dělíme na malou, střední a velkou. Malá korupce je to, co si představí většina lidí – úplatek úředníkovi, aby urychlil stavební povolení, lahev vína doktorovi, aby se věnoval pacientovi přednostně, nebo malá zakázka na vesnici pro kamaráda starosty.

Datum 04.09.2023

Vložil Antibabiš

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fraška

Odpovědět

Dyť je to jasný jako facka. Na výše uvedených příkladech korupce vyplývá, že je to vpodstatě protekce. Ti, kterých se to týká, na to neslyší a myslí si, že je to normální. Není.

Datum 04.09.2023

Vložil Pepa

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fraška

Odpovědět

No nic, odpustím si komentáře, které mám chuť napsat a znovu a naposledy se zeptám - konkrétně kdo a koho korumpoval ?

Datum 04.09.2023

Vložil Nemrava

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fraška

Odpovědět

Ale Plho, o tom se tu už pár dní bavíme. Kdo z toho má neoprávněný prospěch díky tomu, že má vlivného otce? Jsou to oba zmínění Nemrahovi a TS města a.s. dělá, že nic. Jede v tom tedy i ředitel Kekrt. Pokud to nevadí ani městu, jakože vše popsané se děje v největší městské firmě, jsou za to zodpovědní i zastupitelé, kteří konkrétně zde jako pštrosi strkají hlavy do písku.

Datum 04.09.2023

Vložil Pepa

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fraška

Odpovědět

Na tvé "brilantní" závěry hledím v němém úžasu :-)

Datum 01.08.2023

Vložil Pepa

Titulek dotaz na Mirka Veselého

Odpovědět

Co je Mirku pravdy na tom, že kvůli tobě a tvým sprostým výpadům musela být kdysi zrušena diskuze na bystřických stránkách ? A co je pravdy na tom, že ze stejného důvodu musela být zrušena i ta na portálu zdarskevrchy.cz ?

Datum 01.08.2023

Vložil Nezávislý pozorovatel

Titulek Re: dotaz na Mirka Veselého

Odpovědět

Dotaz na špatného člověka. S tímto dotazem musíš k Pačiskovi a Zelené-Křížové.

Datum 01.08.2023

Vložil Pepa

Titulek Re: Re: dotaz na Mirka Veselého

Odpovědět

Díky za potvrzení nepřekvapující informace.

Datum 01.08.2023

Vložil Nezávislý pozorovatel

Titulek Re: Re: Re: dotaz na Mirka Veselého

Odpovědět

Pak nechápu, proč se tak hloupě ptáš.

Datum 01.08.2023

Vložil Pepa

Titulek Re: Re: Re: Re: dotaz na Mirka Veselého

Odpovědět

To neznáš. Tomu se říká ověřování informací.

Datum 01.08.2023

Vložil Nezávislý pozorovatel

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: dotaz na Mirka Veselého

Odpovědět

Jak důvěryhodná tato informace je? Zdroj? Jedna paní povídala? Nebo je spíše lenost a pohodlnost jmenovaných a jejich neschopnost moderovat.

Datum 01.08.2023

Vložil Pepa

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: dotaz na Mirka Veselého

Odpovědět

Ty jsi fakt srandovní - ty jsi mi to potvrdil.

Datum 02.08.2023

Vložil Nezávislý pozorovatel

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dotaz na Mirka Veselého

Odpovědět

Takže je pravda, že jde o lenost a pohodlnost jmenovaných a jejich neschopnost moderovat? Děkuji za potvrzení, protože přesně toto jsem si myslel.

Datum 02.08.2023

Vložil Pepa

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dotaz na Mirka Veselého

Odpovědět

Ano, však píšu, že jsi mi to potvrdil.

Datum 02.08.2023

Vložil Pepa

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dotaz na Mirka Veselého

Odpovědět

Přijde ti normální psát pod kradeným nickem, Mirku Veselý ?

Datum 03.08.2023

Vložil Mireček

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dotaz na Mirka Veselého

Odpovědět

Jsi mi ukradený...

Datum 03.08.2023

Vložil Pepa

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dotaz na Mirka Veselého

Odpovědět

Proč tedy píšeš sprostě a podepisuješ se jako já ?

Datum 07.08.2023

Vložil Mireček

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dotaz na Mirka Veselého

Odpovědět

Jak se do lesa volá... však to znáš. Nemáš si brát mé jméno do úst. Pak si ho beru i já.

Datum 09.08.2023

Vložil Pepa

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dotaz na Mirka Veselého

Odpovědět

Ty jsi fakt doteď nepochopil, že ti vracím za všechny ty roky, co se tady svým nezaměnitelným stylem beztrestně navážíš do Nemrahů, Mašíků, Vojtů, Pačísků, Ondrů, Špatkových, Humpolíčkových a dalších ? Povídáš si sám se sebou a k tomu pužíváš Dozimetry, Kolemjdoucí, Trafikanty, Okolojdoucí, Lorem ipsum, Nemravy, Nezávislé pozorovatele, Nespokojené, Uvaděče na správnou míru, Studenty, Náhodné kolemjdoucí , Augyáše (neplést s Augiášem – i když i toho už jsi dvakrát použil) a spousty dalších ? Fakt jsi to doteď nepochopil, Mirku Veselý ?

Datum 09.08.2023

Vložil Mireček

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dotaz na Mirka Veselého

Odpovědět

To pravil ten pravý chytrák, anonym, co poučuje neanonyma, co se zastává všech těch jmenovaných a taky není jejich mluvčí, navíc je skloňuje v množném čísle. Máš od nich nějaký souhlas se k nim vyjadřovat?
Ty jsi zase bohužel nepochopil základní demokratické právo občana se vyjádřit a je jedno jakým způsobem to dělá. Nemáš mandát ani právo mě omezovat, existuje něco jako svoboda slova. Způsob, jakým se to snažíš vynucovat je směšný a hraničí s hospitalizací tvojí osoby na psychiatrii. Pokud chce trestat, podej trestní oznámení, máš-li vůbec na to. Policajti se ti stejně vysmějí, protože internet je toho plný a těžko se prokazuje koho co komu. Tak se taky konečně zamysli sám nad sebou., milý Pepíčku... co nepochopil, že diskuze je taky o něčem konkrétním a ne o diskutujících.

Datum 10.08.2023

Vložil Pepa

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dotaz na Mirka Veselého

Odpovědět

Zkusím s tebou polemizovat. Nečekám ale, že to pomůže.
Neanonym, co se podepisuje asi 20 různými nicky včetně mého – ty seš fakt srandovní. A že jsi Mirek Veselý víme díky mně, ne že by ses tak podepsal ty. Vzhledem k tomu, že se jmenovaných zastávám logicky předpokládám, že se mnou budou souhlasit.
Určitě není jedno, jakým způsobem občan vyjadřuje své demokratické právo se vyjádřit. Všechno má své meze minimálně slušnosti a dle mého nastavení je neustále překračuješ. Jsi sprostý, zlý, hloupý a lžeš, podepisuješ se 20 různými jmény, sám si i odpovídáš, ale na psychiatrii podle tebe patřím já. Ach jo.
Trestní oznámení podávat nebudu. Jednak tvé výše jmenované vlastnosti zatím asi nejsou trestné, jednak na podávání trestních oznámení máme v Bystřici jiné koně. Smiř se s tím, že jako Švestka nikdy psát nebudeš, nemáš na to.

Datum 10.08.2023

Vložil Mireček

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dotaz na Mirka Veselého

Odpovědět

Směšný jsi ty, samozřejmě co je horší je ten, co se anonymně schovává, a to seš ty. Znovu opakuji, neslušné příspěvky jsou mazány, takže nevím, co tu řešíš. Na hrubý pytel hrubá záplata, to si myslíš, že budu hodný na někoho, kdo se tu o mě otírá, pomlouvá mě a dehonestuje? K těm údajným lžím jsem se vyjadřoval, tak znovu, veškerá data jsou citována, ale ty to stále nechápeš, tak žaluj za lži ty citované. A k chytrosti... hlupák, absolvent VŠ, asi nebude brát průměrný plat měsíčně a mít kulaté razítko z MŽP. Dokázal jsem toho tolik, ale nebudu se tím chlubit, nejsem egoistický Pačiska, který stejně neposunul Bystřici tak, jako Novotný. Jeho hlouposti je dávat sliby do médií, aniž by měl jasné, že se budou realizovat (viz moje připomínky ke slibovanému domu pro důchodce). Takže ty hloupé invektívy a soudy na mě si nech, ty chytráku. Pak se nediv, že na takové hlupáky, co sami nic nedokázali, reaguju tak, jak reaguju. Že z tý tvý zbabělý anonymity nevylezeš a představíš se nám (mě a Jardovi) díky tvojí křivosti nečekám a mysli si o tom co chceš. Myslím si svoje.